Florbalový klub Florko Košice

Darujte 2% z daní

Mužský tím postupuje do semifinále!

Po výborne zvládnutých domácich zápasoch v Košiciach šiel mužský tím do Trenčína s jasným cieľom, a to ukončiť sériu už v sobotu. Prišla však až nečakane veľmi studená sprcha v podobe dvoch prehier, v sobotu 5:4 po predĺžení a v nedeľu 6:4. Za prehrou bolo veľmi veľa nevyužitých šancí a nekoncentrovanosť na zápas. Tieto dve prehry znamenali piaty zápas štvrťfinále u nás v Košiciach, ktorý sa odohral dnes.

Chalani vedeli, že teraz už fakt musia. Bol by to veľmi trpký pocit vyhrávať sériu 2:0 a nakoniec prehrať 2:3. Oba tímy si prišli pre víťazstvo, čo znamenalo semifinále. Florko výborne zahralo prvú tretinu, po ktorej vyhrávalo 3:1 vďaka gólom Vašíčka, J.Blaška a Katlovského. Druhá tretina bola z našeho pohľadu ešte lepšia, vyhrali sme ju 4:1 a stav po druhom klaksóne bol až debaklovo zaváňajúcich 7:2 pre domácich. Mohli ste za to aj vy, pretože ste nás prišli podporiť v hádam najväčšom počte za celú doterajšiu sezónu - bolo vás neskutočných 421!

Tretia tretina už bola o čosi vyrovnanejšia. Trenčania vedeli, že musia hrať, alebo je to pre nich koniec sezóny. Už v tretej minúte vsietil gól na 7:3 Múčka, na čo však hneď odpovedal po zranení konečne fit Jakub Konečný.  Takto vyzerala celá tretia tretina, z jednej strany na druhú. Bolo sa na čo pozerať. Trenčania v závere Florko zatlačili a zmenšili náskok na rozdiel troch gólov. Stav bol 10:7. Hráči AS už ale neskórovali, čomu veľmi dopomohol aj dnes skvele chytajúci brankár Florka Adam Kohút. Vychytal neuveriteľných 33 strieľ. V čase 19:59 postup už len symbolicky spečatil Jakub Blaško do prázdnej brány a Multihala praskala v švíkoch keď sa fanúšici tešili z postupu do vytúženého semifinále.

Na záver vám ešte prinášame informáciu o už istom súperovi v semifinále. Tým bude po základnej časti prvá FbO Nižná. Chlapom veríme, že z Nižnej prinesú minimálne jednu výhru a v Košiciach budú môcť po dvoch rokoch opäť načuchnúť k vysnenému finále. O presných časoch vás budeme informovať.