Florbalový klub Florko Košice

Darujte 2% z daní

Muži museli pokľaknúť pred Tsunami, berú si striebro

Dátum: 15.4.2018

ObrázokÚradujúci majstri Slovenska Tsunami Záhorská Bystrica dokázali po roku obhájiť prvenstvo, keď nás vo finálovej sérii zdolali v najkratšom možnom čase 3:0 na zápasy. Prvý zápas bol jednoznačný, ktorý skončil 8:2 pre Tsunami, ďalšie 2 boli úplne vyrovnané a rozhodovalo v ňom hlavne šťastie a efektivita. Druhý sme prehrali 5:6 po samostatných nájazdoch a tretí, ktorý sa hral už v Košiciach, sme sklonili hlavy po zlatom góle Tsunami na 8:9 v predĺžení.

K poslednému zápasu sa vyjadril i náš hlavný kormidelník, Ján Holovka: „Znovu veľmi vyrovnaný a kvalitný zápas. Mali sme v ňom výborný vstup a zaslúžene sme vyhrali prvú tretinu. Žiaľ, asi strata koncentrácie a určité uspokojenie sa, nám spôsobilo problémy, čo sa nám vypomstilo počas druhej tretiny, ktorú sme zaslúžene prehrali vysokým rozdielom. Tretia tretina už bola z našej strany opäť taká ako by sme si predstavovali. Presne tak ako v druhom zápase aj dnes nám chýbalo trochu šťastia k tomu, aby sme zvíťazili. Aj napriek veľkému sklamaniu je pre nás druhé miesto veľkým úspechom a zároveň výzvou do budúcna, aby sme boli ešte lepší. Blahoželáme súperom k zisku majstrovského titulu."

Mužom teda opäť chýbal už len posledný, ale zato najťahší krok k zisku zlatej medajle. Cez to pre nás bola táto sezóna úspešná a čo je ešte lepšie, dokázali sa do kádra zapracovať noví, mladí a draví hráči, ktorý budú ťahúňmi tímu už v blízkej budúcnosti. Fanúšikom, ktorí nás chodili podporiť či už počas základnej časti, alebo počas play-off, by sme chceli veľmi poďakovať za vašu podporu. Vidíme sa v septembri, kedy všetko začne odznova.