Florbalový klub Florko Košice

Darujte 2% z daní

S ATU to nevyšlo, zo zápasu s Hurikánom berieme plný počet bodov.

Dátum: 13.10.2018

Florko má po prehre s ATU (Florko 4 : 8 ATU)  a horko-ťažkej výhre s posledným Hurikánom Bratislava (Florko 6 : 4 Hurikán) na konte 11 bodov a aktuálne je na 5. mieste tabuľky. Pred nami je s 11 bodmi (kvôli vyhratému vzájomnemu zápasu) Žilina a prvé tri priečky okupuje Nižná, Záhorská Bystrica a ATU Košice. Piate miesto samozrejme nie je zlé, no bohužiaľ v šatni Florka sa odohráva kríza, ktorú sa nám, dúfame, podarí prekonať. Po prehre s dravou Žilinou a ATU bolo cieľom nad Hurikánom jednoznačne vyhrať, čo sa nám ako-tak podarilo.
FaBK ATU Košice 8 : 4 FK Florko Košice

Prvé košické florbalové derby sezóny ponúkalo 39 minút bezgólového stavu, keď brankári na oboch stranách podávali neskutočné výkony. Domáci Dominik Turek i náš Adam Kohút frustrovali strelcov na oboch stranách a úvodného gólu sa diváci dočkali až v 39. minúte. V tretej tretine sa však spustila nevídaná kanonáda. Hráči začali robiť individuálne chyby, hra sa viac otvorila a ATU na tom bolo fyzicky na lepšej úrovni, čo vyústilo v konečný stav 8:4 pre Akademikov.

Pre kosiceonline.sk sa vyjadril Adam Kohút:

„Prvé dve tretiny to bolo úžasné derby. Hralo sa vo vysokom tempe. V tretej tretine sme neudržali obranu a všetko to na nás spadlo. Aj ja som tam dostal góly, ktoré som dostať nemal. Všetko súviselo so všetkým,“ poznamenal Adam, ktorý si nešťastne poranil koleno v posledných minútach zápasu.
„Urobil som tam veľký kiks. Vybehol som oproti lopte a keď som sa vracal späť, tak som si natiahol zadný stehenný sval. Poriadne to bolí, ale ja som to už raz mal a čakám takú trojtýždňovú pauzu. Cítiť to však budem ešte pár mesiacov.“
Adamovi želáme skoré uzdravenie! Fotky zo zápasu si môžete pozrieť TU.

FK Florko Košice 6 : 4 Hurikán Bratislava

Po dvoch prehrách v rade bolo načase získať nejaké body, no Hurikán, ktorý síce je posledný v tabuľke, nám nedal nič zadarmo. Florko sa hneď od začiatku naladilo výherne, keď už v druhej minúte otvoril skóre z presilovky Peter Hrabčák. V ďaľšej minúte však následovala studená sprcha, keď na 1:1 vyrovnal Kupec.
Ďalšie minúty sme mali hru pod kontrolou, Hurikánu sme nedovolili absolútne nič, a darilo sa nám ich zatlačiť v ich pásme, no nedokázali sme to dostatočne využívať. Hra mala rovnaký priebeh až do konca druhej tretiny, keď bolo skóre príjemných 5:1 pre domácich. Ďalšie dva góly pridal Hrabčák, ktorý sa dnes blisol hetrikom, a po jednom pridali Konečný a Lukáš Blaško. V tretej tretine prišiel nepochopiteľný skrat, podobne ako proti ATU. Po individuálnych chybých a nepresnosti nám Hurikán nastrielal 4 góly. Stav v čase 14:27 bol 6:4. V 17. minúte po faule Katlovského mal Hurikán možnosť streliť kontaktný gól z trestného strieľania, no zabránil mu v tom skvele chytajúci Anton Breicha, ktorý je ročník narodenia 2002! Po zranení Kohúta dostal šancu v A-teame, a podal skvelý výkon. Aj vďaka tomu sme vyhrali 6:4, no s výkonom určite nebol nikto spokojný.

Po dvoch prehrách nám teda na konto pribudli 3 body, no budeme musieť trénovať, aby sme sa vyvarovali podobným situáciam v budúcnosti. Ďakujeme, že ste nás prišli do haly podporiť! Veríme, že sa uvidíme aj nabaudúce. Následuje reprezentačná pauza, teda budúci týždeň sa žiadne zápasy nehrajú. O ďaľšom dianí vás budeme informovať.