Florbalový klub Florko Košice

Darujte 2% z daní

Spoznáme už v sobotu prvých semi-finalistov? Do Trenčína si vezieme dve výhry!

Dátum: 13.3.2018

ImageFlorbalové snaženie všetkých tímov počas sezóny sa upieralo práve na tieto chvíle. Je tu play-off a práve teraz je tá chvíľa ukázať všetko. Štvrťfinálové dvojice už najbližší víkend môžu spoznať svojich víťazov a ponúknuť nám rozuzlenie. Na brány semifinálne už klope Nižná so Záhorskou Bystricou, ale i oba Košické celky ATU s Florkom. Tieto tímy zvládli svoje domáce zápasy na plno a na súperové ihriská si povezú dva mečbaly. Dokážu pretaviť favoriti následujúce zápasy do podoby semifinále? Alebo budeme ešte svedkami napínavých sérii? Už tento víkend spoznáme odpovede!

 

TJ - A Fbo Nižná  -  Fbc Young Arrows Spišská Nová Ves(8:5, 11:10pp)

Papierovo najhladší priebeh sa očakával v sérii TJ - A Fbo Nižná - Fbc Young Arrows Spišská Nová Ves, keď domáci v ich "Bororo aréne" sú takmer neporaziteľný a Spišská ako posledný postupujúci a nováčik extraligy, svoj predsezónny cieľ už splnila a udržala sa v najvyššej súťaži. Chlapci zo Spiša však ukázali, že ich ambície miera oveľa vyššie a na súperovej palubovke boli odhodlaný ukradnúť aspoň jedno víťazstvo. V prvom zápase Nižná zvíťazilo v pomere 8:5, avšak v tom druhom sa poriadne vytrápili. Zápas Spišiaci dotiahli až do predĺženia, keď po šialenej tretej tretine, v ktorej padlo až 11 gólov, svietilo po 60. minútach skóre 10:10. Nakoniec sa však opäť tešili domáci, keď v čase 7:14 rozhodol Matúš Medžo. Florbalistov zo Spišskej môže mrzieť najmä druhý zápas, no zároveň sa im podarilo zaskočiť súpera ich bojovnosťou a celému Slovensku ukázali, že v extralige sa neocitli náhodou. Môžeme teda len hádať, či a ako využijú výhodu domácej palubovky.

Tsunami Záhorská Bystrica  -  FBC Mikuláš Prešov(13:2, 5:3)

Po minuloročnom triumfe Záhorskej Bystrice, aj tento rok Tsunami patria medzi čierne kone extraligy. Po základnej časti, iba o tri body druhý, si za svojho súpera vybrali FBC Mikuláš Prešov. Tomu sezóna príliš nevychádzala aj po odchode niektorých kľučových hráčov, Prešov si len pár kôl pred koncom zabezpečil účasť v play-off. Ako aj chlapci z Tsunami zvyknú hovoriť, že na ich gume ich nikto neporazí, tak sa aj stalo. V prom zápase rozstrieľali súpera rozdielom 13:2. No druhý zápas už nebol tak jednoznačný. Po prvej tretine dokonca prehrávali 1:2. Druhá tretina patrila Tsunami a skončila pomerom 3:2, no v 5. minúte poslednej tretiny Prešov vyrovnal stav na 3:3. Mrzieť ich môže gól, ktorý prišiel v 10. minúte pri ich vlastnej presilovke. Prešov v snahe o vyrovnanie to skúšal ku koncu aj pri hre bez brankára ale Tsunami bolo proti a do prázdnej bránky už len upravili stav na konečných 5:3. Aj v tejto sérii si musí favorit dávať veľký pozor na súpera, pretože na domácej palubovke im Prešovčania rozhodne nič zadarmo nedajú!

Fotka Tsunami Záhorská Bystrica.

FaBK ATU Košice  -  1. FBC Trenčín(6:4, 7:3)

Aj napriek tomu, že ATU šlo do play-off z tretej priečky, zatiaľ čo 1. FBC Trenčín zo šiestej, v tomto súboji nebol žiaden favorit. V základnej časti trenčania dokázali zvíťaziť oba vzájomné zápasy a zdalo sa, že to na "ATU-čko vedia." Domáci košičania, však ukázali silu a súperovi nedovolili uchmatnúť ani jedno víťazstvo. Zápas číslo jeden, sa však niesol v dramatickom duchu až do samého záveru, keď až v čase 19:55 dokázal spečatiť víťazstvo akademikov Šimon Leško, strelou do prázdnej brány. Odvetný zápas nám priniesol obrovské množstvo šancí na oboch stranách, ale aj perfektných barnkárov. Domácu svätyňu hájil Maroš Palko, ktorý odolal 36 z 39 striel súpera. Jeho náprotivok, Marek Kyselica, čelil 49 strelám, avšak 7 krát hráči košíc dokázali dostať loptu za jeho chrbát a tak konečné skóre bolo 7:3.Trenčania tak majú čo dobiehať a nadchádzajúci víkend ešte bude dramatický. 

FK Florko Košice - FK AS Trenčín(3:2, 6:4)

Papierovo najvyrovnanejší súboj sa očakával v Košiciach v multihale. Po základnej časti štvrté Florko hostilo piate "ASko." Minuloročné vypadnnutie Košičanov vo štvrťfinále proti tomu istému súperovi sľubovalo veľké grády a chuť "splatiť dlh." Ak sa pozrieme na vzájomné zápasy, v oboch prípadoch sa tešili florkáči a tak aj za veľmi vyrovnaných predpokladov, miernym favoritom boli práve domáci. Tieto predpoklady dokázali naplniť a oba veľmi vyrovnané a náročné zápasy dokázali pretaviť do vedenia v sérii 2:0. Úvodná konfrontácia bola maximálne opatrná a ako aj domáci, tak aj hostia sa to snažili zvládnuť čo najtaktickejšie. Rozhodovali detailiy, chyby a perfetkní brankári, ktorý počas oboch zápasoch držali strelcov na "uzde." V konečnom súčte sme my boli tí, ktorý toho dokázali využiť viac a tešiť sa z víťazstva 3:2. V druhom zápase držanie loptičky a aj samotná hra patrila viacej Košičanom. Vytvárali sme si o poznanie viac šancí ako súper, no toho držal bývalý reprezentačný brankár Gabriel Meszároš. Tomu sa v úvodných dvoch zápasoch podarilo zastaviť 61 striel z celkového počtu 69. Strážca našej brány, Adam Kohút, zastavil 44 z 50 striel súpera. Vedenia v sérii nám ponúka veľkú výhodu, no o to väčšiu bojovnosť súpera na jeho domácej palubovke. Nadchádzajúce zápasy aj s komentárom si budete môcť pozrieť v živom prenose TU. Zápas sa začne v sobotu 16.3.2018 o 17:00.

Pozrite si pozápasové rozhovory:

 
 

Za podporu ďakujeme...

Kategórie
Odkazy
Kontakt

Florbalový klub FLORKO Košice
Adresa: Užhorodská 39, 040 11 Košice
IČO: 35565781
DIČ: 2022056608
IBAN: SK77 7500 0000 0040 0271 0450