Florbalový klub Florko Košice

Darujte 2% z daní

Florko vo finále extraligy!!!

Dátum: 2.4.2018

To, čo si vedenie klubu od novej sezóny želalo, sa splnilo. Muži FK FLORKO zúročili investíciu v podobe angažovania trénera Jána Holovku z Ostravy (bývalý najúspešnejší tréner Slovenskej reprezentácie, súčasný tréner reprezentácie Poľska, ktorí postúpili na najbližšie MS do Prahy) a postúpili do finále MEX. Po minulej sezóne, kedy skončili niektorí hráči kariéru, a príchode nových tvári sa káder stabilizoval a zavŕšil sezónu s minimálne striebornými medailami.

,,Herný systém vštepovaný tímu novým trénerom sa rodil ťažko, nakoľko ani skúsení hráči ani nováčikovia neboli na taký herný systém zvyknutí. Myslím si, že až v semifinále chlapci pochopili, že iná cesta za úspechom nevedie," povedal asistent trénera a Predseda klubu Pavol Blaško.

Florko skutočne predviedlo v semifinále vysoko taktický výkon, na ktorý chlapci z Nižnej nenašli recept a odchádzali z Košíc smutní. ,,Áno, tréner je mimoriadne skúsený coach , ktorý vie veľmi dobre prečítať hru súpera, stanoviť taktiku, ktorú naši chlapci do bodky naplnili a preto sa mohli tešiť z víťazstva a postupu do finále," doplnil asistent trénera.

Florko ešte svojho finálového súper nepozná. Momentálny stav série medzi Tsunami Z. Bystrica a ATU Košice je 2:2. Piaty rozhodujúci zápas sa odohrá v stredu. ,,Samozrejme, priali by sme si vo finále Košičanov. Atmosféra z posledného a zatiaľ jediného košického finále bola skvelou oslavou florbalu v Košiciach a odmenou pre všetkých, ktorí sa snažia, aby sa  tento šport neustále rozvíjal a tešil fanúšikov nášho mesta," dodal na záver Mgr. Pavol Blaško. 

Výsledky zápasov semifinále:

TJ A - FbO Nižná FK Florko Košice 4:5 sn.
TJ A - FbO Nižná FK Florko Košice 1:6
FK Florko Košice TJ A FbO - Nižná 6:2

Finále:
Dátumy zapolení finálovej série sú | 7.4. | 8.4. | 14.4. | 15.4. a 21.4.
Už teraz vieme povedať, že prvé dva zápasy určite nebudeme hrať v domácom prostredí. Ak však vyhrá ATU v stredu nad Tsunami, prvé dva zápasy budú v hale na Ostrovského, kde vás budeme čakať v plnom počte! O ďalšom dianí vás budeme informovať.

 
 

Za podporu ďakujeme...

Kategórie
Odkazy
Kontakt

Florbalový klub FLORKO Košice
Adresa: Užhorodská 39, 040 11 Košice
IČO: 35565781
DIČ: 2022056608
IBAN: SK77 7500 0000 0040 0271 0450