Florbalový klub Florko Košice

Darujte 2% z daní

Florko už dnes vycestovalo za svojim finálovým súperom.

Dátum: 6.4.2018

Finále extraligy mužov sa odohrá v réžii minuloročného Majstra Slovenska - Tsunami Záhorská Bystrica a šesťnásobného finalistu extraligy FK Florko Košice.

Florbalisti Florka vycestujú za súperom už dnes (piatok), aby boli na náročný duel o titul Majstra Slovenska čo najlepšie pripravení.
,,Vyrážame už dnes popoludní, nakoľko máme zabezpečenú halu na tréning dnes večer v hale AS Trenčín, kde aj prenocujeme. Ráno absolvujú chlapci druhý tréning a potom cestujeme do Stúpavy na zápas," vysvetľuje asistent trénera Blaško.
V Stupave v sobotu o 15:10 h a v nedeľu o 14:00 h odohrajú Florkáči prvé dva zápasy, keďže skončili po základnej časti v tabulke pod finálovým súperom. ,,Chlapci sú odhodlaní urobiť maximum pre to, aby zo Stupavy priniesli aspoň jedno víťazstvo, ktoré by im dalo výhodnejšiu pozíciu pre odvetu v Košiciach" doplnil asistent trénera.

Úryvok z článku szfb.sk:
Súperom obhajcov titulu je košické Florko, ktoré v aktuálnej sezóne vyradilo vo štvrťfinále minuloročného finalistu FBK AS Trenčín 3:2 na zápasy a v semifinále aj víťaza základnej časti Nižnú dokonca 3:0! Florko tak budí rešpekt. My musíme nastupovať do každého zápasu s rešpektom k súperovi, a keď sa jedná o finále, nebude to už náhoda, že Florko prešlo až tak ďaleko a my si určite uvedomujeme ich silu. No my sme taktiež vyradili v semifinále ATU Košice. Tohto súpera sme považovali počas sezóny azda za najsilnejšieho súpera. Musí to byť asi vyvážené – rešpekt k súperovi, ale aj zdravé sebavedomie, povedal hrajúci tréner Tsunami Záhorská Bystrica Martin Kubovič a dodal: Florko má v tíme aj niekoľko starších hráčov, na rozdiel od nás. Myslím, že veľa bude záležať na výkonoch brankárov a obrannej činnosti. Florko má iný štýl hry ako ATU, čiže aj zápasy budú mať iný obraz hry. Musíme sa na to dobre pripraviť aj po taktickej stránke.

Vzájomná bilancia je na strane Tsunami, ktoré v domácom prostredí počas základnej časti zdolalo Florko 6:5 a na palubovke v Košiciach dokonca domácich Záhorská Bystrica deklasovala 11:3. Florko už splnilo svoj cieľ, no ak prídete tak ďaleko, tak ho radi posuniete vyššie. Postupom do finále sme splnili predsezónny cieľ a tým bol zisk medaily. Stále však máme ešte niečo pred sebou. Chceme vyhrať posledný zápas sezóny. Stretnú sa dve najlepšie družstvá tohto ročníka. Tak ako Tsunami na nás, tak aj my na nich budeme dobre pripravení. Rozhodujúce môžu byť maličkosti a my veríme, že tie rozhodnú v náš prospech. Na prvý titul sme čakali v klube desať rokov a po jeho zisku to boli neopísateľné chvíle. Zo súčasného kádra to však zažilo len minimum hráčov, povedal kapitán FK Florko Košice Lukáš Blaško a vzápätí dodal: Finále budem hrať po šiesty raz a už sa na neho teším. Desať mesiacov sa stretávame na tréningoch presne kvôli týmto zápasom a iný cieľ ako zisk zlata si nemôžeme dávať.

Chlapcom držíme palce a  veríme, že priblížia do Košíc vytúžený Titul.
Zápas si budete môcť online pozrieť na TOMTO ODKAZE.

 
 

Za podporu ďakujeme...

Kategórie
Odkazy
Kontakt

Florbalový klub FLORKO Košice
Adresa: Užhorodská 39, 040 11 Košice
IČO: 35565781
DIČ: 2022056608
IBAN: SK77 7500 0000 0040 0271 0450