Florbalový klub Florko Košice

Darujte 2% z daní

V prvom zápase extraligy víťazne

Dátum: 9.9.2018

Na zápas sme cestovali z rôznych dôvodov bez 5 hráčov základnej zostavy(Halás,Kočkár,Vašíček, Vrábel L.). Napriek tomu bolo jednoznačným cieľom zisk plného počtu bodov.

Po úvodnom oťukávaní sa počas presilovky presadil strelou príklepom Jakub Blaško v 4.minúte. Takmer identicky zvyšoval ten istý hráč na 2:0 v ďalšej presilovke v 11.minúte.

Prvý extraligový gól nášho súpera padol 6minút pred koncom prvého dejstva keď strelu od polovice ihriska zachytil obranca Blaško no ta pristala rovno na hokejku domáceho hráča a ten popod padajúceho Kohúta znížil na 1:2. Záver tretiny patril jednoznačne nám keď najprv Vasiľ po prihrávke od ďalšieho juniora Hrabčáka zvyšoval na 3:1, onedlho nato sa v prvom extraligovom zápase presadil strelou na bližšiu tyčku Ivan Tomčo, ktorý pridal aj svoj druhý gól do prázdnej bránky v poslednej minúte prvej časti.

Začiatok druhej 20-minútovky však priniesol nečakané komplikácie. Počas necelých troch minút sme kopili jednu chybu za druhou čoho výsledkom boli 3 inkasované góly v našej sieti. Rozlet domácich zastavil až v čase 28:22 Hrabčák strelou z 10metrov do „vinkla“ nedal šancu domácemu brankárovi. V 38.minúte zavŕšil hattrick Jakub Blaško po štandardke. Do šatní sa tak odchádzalo za stavu 4:7 z pohľadu domácich.

Záverečných 20 minút prinieslo viacero šancí na oboch stranách no gólovo sa presadili až domáci keď 12 minút pred koncom znižovali na 6:8. Presne v čase 55:00 sa Florku podarilo využiť aj ďalšiu presilovú hru keď sa strelou takmer od polovice ihriska presadil opäť Jakub Blaško. Záverečná bodka stretnutia patrila domácim keď na konečných 6:8 upravoval Roziak.

Napriek oslabenej zostave sme dokázali získať 3 body čo je na úvod sezóny určite dôležité. Hra nebola síce ani zďaleka ideálna no 52.minút sme mali zápas pod kontrolou. Mrzieť nás môže len výpadok na začiatku druhého dejstva keď sme kopili jednu chybu za druhou. Naopak potešila efektivita v presilovkách kde sme využili všetky 3 ponúknuté možnosti.

„Po veľmi dobrej prvej tretine sme si mylne začali myslieť, že je o výsledku zápasu rozhodnuté. Do druhej časti sme na ihrisko nastúpili ako majstri športu, čo sa nám takmer vypomstilo. Získali sme však tri body po ktoré sme si do Bratislavy prišli. Sympatické je, že domáce družstvo nepredalo svoju kožu lacno a musím uznať, že odohrali veľmi dobrý zápas,“ povedal tréner FK Florko Košice Jan Holovka.

Góly:

4. Blaško J.(Konečný J.), 11. Blaško J.(Konečný J.), 15. Vasiľ(Hrabčák), 17. Tomčo I., 20. Tomčo I.(Blaško L.), 29. Hrabčák, 38. Blaško J.(Blaško L.), 55. Blaško J.(Konečný J.),

Zostava:

Kohút(Horňák), Blaško L., Frankovič, Vrábeľ D., Konečný, Soják, Blaško J., Tomčo I., Meliš, Katlovský, Hrabčák, Vasiľ, Resler, Marčák, Brunacký

Tréner: Holovka

V druhom kole sa predstavíme doma keď privítame družstvo Young Arrows Spišská nová Ves. Zápas sa v Multihale začína v nedeľu o 16:00. Veríme ,že nás prídete podporiť v neľahkom súboji o ďalšie extrigové body a spolu vytvoríme skvelú atmosféru!