Florbalový klub Florko Košice

Darujte 2% z daní

Po 2. kole extraligy sme na čele tabuľky!

Dátum: 17.9.2018

V nedeľu od 16:00 sme sa takmer presne po piatich mesiacoch postavili na domácej palubovke k súťažnému zápasu. Súperom nám bol 8. celok ostatnej sezóny, Spišská Nová Ves. Spišiaci v 1. kole vzali bod Nižnej a tak sa neočakával ľahký zápas.

Na začiatku 5. minúty sa po nahrávke cez celú súperovú tretinu presadil do poloprázdnej brány Katlovský a otvoril skóre. V nasledujúcich minútach viackrát pohrozili hostia. Vyústením ich snahy bola presilovka po faule Marčáka. Namiesto vyrovnania však dva krát udreli oranžovo-čierni. Krátko na to pridal ďalší zásah strelou od polovice ihriska Frankovič. Po zahadzovaní ďalších šancí z našej strany prišiel trest, a to rovno 2. Od mantinelu sa dostal až pred našu bránu Koščo a rovnaký hráč o 3 minúty neskôr znižoval už na rozdiel dvoch gólov po štandardke. Záverečné slovo v prvej časti ale opäť patrilo domácim, keď Konečný upravil pred odchodom do šatní na 5:2.

Prvá polovica 2. tretiny vyšla domácim výborne. Najprv sa po súhre celej formácie presadil Grich, následne vystihol zlú rozohrávku hostí Marčák. Ôsmy gól strelil Katlovský a počas presilovky sa presadil Jakub Blaško. V 36. a 38. minúte kontrovali Spišiaci a pred poslednou prestávkou znížili na 9:2. Do záverečnej tretiny poslal tréner Holovka aj ďalších hráčov. To však neznamenalo, že zápas chceli domáci len dohrať. Opak bol pravdou. Presilovku 5 na 3 využili stopercentne a vstrelili dva góly ešte v šiestej resp. ôsmej minúte. Na ďalší gól sa čakalo až do času 45:37, keď sa z trestného strieľania presadil Katlovský – 12:5. Posledných 5 minút patrilo jednoznačne domácim. Presadili sa dvakrát v rovnovážnom stave. Prvýkrát v presilovke a posledné dva góly zaznamenali opäť v oslabení. Poslednú časť zápasu vyhrali jednoznačne 8:2.

Zápas zhodnotil Matúš Vašíček: „Stretnutie prebiehalo podla očakávaní. Súper hral vysoko, čím sa vytvaral priestor na pekné gólové kombinacie do prazdnej brány. V tretej tretine sa potvrdila nedisciplinovanost súpera vylúčeniami, a už sme len prikraslili výsledok strelenymi gólmi.

Celkovo Florko využilo počas zápasu 4 presilovky. Ďalšie 4 góly strelilo v oslabení a jeden gól z trestného strieľania. Konečný výsledok sa tak vyšplhal až na 17:6.

Na zápas sa prišlo pozrieť necelých 200 divákov, čo je veľmi pekné číslo. Ďakujeme za vašu podporu!

Góly: 5.Katlovský(Blaško L.), 9.Hrabčák(Katlovský), 9.Katlovský(Konečný), 12.Frankovič(Brunacký), 19.Konečný(Tomčo), 23.Grich(Blaško J.), 25.Marčák, 26.Katlovský(Hrabčák), 31.Blaško J.(Katlovský), 46.Blaško L.(Blaško J.), 48.Blaško J.(Konečný), 55.Katlovský(tr.str.), 55.Katlovský(Tomčo), 58.Blaško L., 58.Katlovský(Hrabčák), 59. Katlovský(Hrabčák), 60. Katlovský(Hrabčák)

Zostava: Kohút(56. Horňak)- Blaško L., Sojak, Vrábeľ D.(41.Resler), Konečný, Frankovič, Meliš(41.Kočkar), Vašiček, Blaško J., Grich, Hrabčak, Katlovský, Tomčo I., Vasiľ, Marčak, Brunacky

Ďaľšie info:
V 3. kole sa predsatvím na ihrisku 1.FBC Trenčín.
Najbližší domáci zápas nás čaká o 2 týždne, keď privítame navrátilca do extraligy Žilinu. O čase a mieste zápasu Vás budeme čoskoro informovať.

 
 

Za podporu ďakujeme...

Kategórie
Odkazy
Kontakt

Florbalový klub FLORKO Košice
Adresa: Užhorodská 39, 040 11 Košice
IČO: 35565781
DIČ: 2022056608
IBAN: SK77 7500 0000 0040 0271 0450