Florbalový klub Florko Košice

Darujte 2% z daní

Víťazný víkend florkáčov, natiahnutá šnúra neporaziteľnosti!

Dátum: 26.9.2018

Pokračovanie extraligy zaviedlo oba naše kádre na ďaleký výjazd. Muži sa predstavili v Trenčíne a juniori v našom hlavnom meste najprv proti Snipers Bratislava a neskôr si zmerali sily s Tsunami Záhorskou Bystricou. Po výborných a napínavých zápasov až do samého záveru sme sa nakoniec tešili z výhier my! 

Florkáči tak predĺžili víťaznú šnúru a ustrážili si miesto v hornej časti tabuľky. Tretie miesto okupujú ako aj muži tak aj juniori!

Extraliga mužov

1. FBC Trenčín - FK Florko Košice(3:4pn)

Od samého úvodu sme sledovali taktický súboj, pri ktorom nikto nechcel urobiť chybu a pustiť súpera do akejkoľvek šance. Napriek tomu sa však podarilo obom tímom skórovať v každej tretine jeden krát a za stavu 3:3, po záverečnej tretine, sa šlo do predĺženia. Aj napriek niekoľkým nádejným príležitostiam gól nepadol. Zápas teda musel nájsť rozuzlenie až v samostatných nájazdoch, ktoré florkáči zvládli na výbornú a tak si do tabuľky pre seba ukradli 2 body.

Zápas očami Dominika Vrábeľa:
"Tak ako sme očakávali bol to ťažký zápas na ktorý sa oba tímy pripravili po taktickej stránke výborne. Čakalo sa iba na chyby súpera a tie sa trestali. V záverečnej tretine na nás Trenčín vyvinul väčší tlak, ktorému sme sa dokázali ubrániť a nakoniec prešiel zápas až do nájazdov, kde nás podržal tak ako aj celý zápas skvelo chytajúci Adam Kohút. Vezieme z Trenčína 2 body aj keď sme verili, že prinesieme 3." 

Góly: Grich(2), Kátlovský, Tomčo

Podrobný zápis o zápase nájdete TU.
 


Extraliga juniorov

Snipers Bratislava - FK Florko Košice(8:9)

Gólovu prestrelku trvajúcu tri tretiny sme mohli sledovať v úvodnom zápase juniorov počas víkendu. Gólové preťahovanie s množstvom striel na oboch stranách zvrátil v čase 57:46 víťazným gólom na 8:9 Tomáš Marčák. Aj napriek obmendzenej zostave, keď viacero hráčov bolo potrebných na mužskej extralige, florkáči zdolali silného súpera a získali dôležité prvé tri body o tabuľky. 

Podrobný zápis o zápase nájdete TU.

Tsunami Záhorská Bystrica - FK Florko Košice(1:6)

Následujúci deň sa predstavili juniori na palubovke obhájcu majstrovského titulu. Prvú tretinu sme síce ukončili za stavu 1:0 pre Tsunami, no v tej druhej sa roztrhlo naše vrece gólov. Päť zásahov do siete súpera znamenalo obrat v zápase na ktorý domáci už nedokázali odpovedať. Po prostrednej časti sme teda vyhrávali v pomere 1:5 a v tej záverečnej, hneď v prvej minúte Pavol Soják zvyšoval na 1:6 Súper už však nepremenil svoje snaženie na kontaktný gól a po zvládnutom zápase si florkáči odnášali ďalšie zaslúžené 3 body.

Podrobný zápis o zápase nájdete TU

 

Víkend očami Tomáša Marčáka:
"Tento víkend by som zhodnotil pozitívne. Najprv sme sa predstavili na ihrisku domáceho Snipers Bratislava, ktorého sme zdolali tesne 9:8. Zápas sme odohrali v oklieštenej zostave, keďže chlapci po prvej tretine išli bojovať do Trenčína na zápas MEX. Tento zápas bol pre nás hlavne fyzicky nároční. Ukázali sme veľkú bojovnosť a silu nášho kolektívu, keď sme na ihrisku bojovali jeden za druhého do poslednej sekundy. 
Dnes sme sa predstavili na ihrisku úradujúceho majstra Tsunami Záhorská Bystrica. Po slabšej prvej tretine, po ktorej sme nevyužili viacero šancí a prehrali ju 1:0 sme svoj výkon postupne stupňovali. Zvládli sme aj druhý zápas tohto víkendu a vyhrali 6:1. Týmto by som chcel pochváliť chlapcov za parádny víkend a cenných 6 bodov nesieme domov."


Extraliga však nepozná oddych a už tento víkend odohráme svoj ďalší zápas proti FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina, tentokrát už na domácej palubovke! Nenechajte si preto újsť tento duel a prídťe nás podporiť túto sobotu, 29.9., v !ANGELS ARENE! o 17:00 a spolu vytvoríme jeden tím! Tešíme sa na Vás!

 
 

Za podporu ďakujeme...

Kategórie
Odkazy
Kontakt

Florbalový klub FLORKO Košice
Adresa: Užhorodská 39, 040 11 Košice
IČO: 35565781
DIČ: 2022056608
IBAN: SK77 7500 0000 0040 0271 0450