Florbalový klub Florko Košice

Darujte 2% z daní

Prvá prehra mužov v tejto sezóne.

Dátum: 29.9.2018

V sobotu od 18:00 sme sa po troch úspešných zápasoch postavili na palubovke Košickej Angels arény proti nepríjemnému "nováčikovi" Žiline, ktorá pred nami porazila Prešov a aj Nižnú. Očakávali sme ťažký zápas, no šli sme doň naplno s víziou troch získaných bodov.

Počas prvých dvoch tretín nás trápili strelecké suchoty, čoho využila Žilina a v 8.minúte otvoril skóre Ladislav Mirt strelou do šibenice brány Adama Kohúta. Na konci tretiny sa nechal vylúčiť Lukáš Blaško, ktorý nedovolene bránil súpera a výsledkom bola presilovka delená prestávkou. Hostia ju nestihli v posledných sekundách nevyužili, a tak prvé dejstvo končilo výsledkom 0:1. Bohužiaľ, v našej kabíne spokojnosť nevládla. Skôr to bola neistota, ktorá sa prenášala aj na hokejky v podobe nepresností a celkového slabého predvedeného výkonu. V šatni sme si povedali, čo musíme zlepšiť, a do druhej tretiny sme išli s hlavami hore. 

Demotivácia prišla hneď v sedemnástej sekunde druhej tretiny, keď kobylky zvýšili na 0:2 gólom v presilovke. Vedeli sme, že musíme začať hrať, pretože v tomto zápase veľa gólov nepadalo, i keď sa hralo na užšom ihrisku, než klasicky. Hneď na to prišlo vylúčenie na oboch stranách. Za hrubosť si išiel sadnúť Jakub Konečný a Richard Francl. Oslabenie sme zahrali veľmi dobre. Vytvorili sme si asi 3 gólové šance, ktoré sme nanešťastie nepremenili. Potom akoby sa na nás znieslo ešte viac neistoty, než v prvej tretine. Nevychádzali nam kombinácie a na súperovú bránu sme strielali veľmi málo. Keď už sme nejakú tu strelu vyslali, stroskotala na výborne chytajúcom brankárovi Žiliny, Martinovi Gajdošovi. Aby toho nebolo málo, kobylky v čase 36:05 zvýšili na 0:3 po zle zahranej štandardke domácich a následnému nedorozumeniu v obrane. Nič ďalšie sa už v druhej tretine neudialo. 
V šatni tréner zverencom povedal, kde sú chyby a ako máme hrať. Urobili sa menšie zmeny v zostave dúfajúc v otočenie skóre v náš prospech. Chceli sme zvýšiť tempo hry, a tak tréner posadil tretiu päťku a ďalej pokračovali už len prvé 2. 

V tretej tretine bol výkon už trochu lepší, no stále tomu chýbala gólová radosť. Mali sme viacero streleckých pokusov na súperovú branku, no buď skončili mimo, alebo v rukách súperovho gólmana. Keď do konca zápasu zostávalo asi 14 minút, začali sme hrať s vysunutým hrotovým útočnikom v snahe streliť náš prvý gól. Ten neprišiel, naopak hostia znova zvýšili, keď Richard Francl posunul po skvelej prihrávke Michala Franeka loptu do prázdnej brány Florka a stav bol 0:4.  Pár sekúnd na to, až v čase 51:03, sa nám podarilo dostať loptu do siete súpera, keď Dominik Vrábeľ dorážal odrazenú loptu. Veľmi dobre hneď minútu na to vystrelil mladý Ivan Tomčo, ktorý znižoval po nahrávke Petra Hrabčáka na 2:4. Verili sme, že tá strelecká smola nám už nebude stáť v ceste, a po dvoch rýchlych góloch sme boli na koni. V najbližích minútach sa nám gól dať nepodarilo, a tak sme boli nútení hrať powerplay bez brankára. Bohužial, chybu urobil náš skúsený kapitán, Martin Katlovský, ktorý nahral loptičku na stred medzi troch súperových hráčov. Tí ju následne získali. a už nebolo problémom ju streliť do našej brány. Zápas teda po tlaku v posledných minútach, v ktorých sme už gól nestrelili, skončil výsledkom 2:5.

Pre SZFB okomentoval zápas Jakub Blaško„Začali sme aktívne, nepúšťali sme súpera k ničomu, ale z jednej šance sa dostali hostia do vedenia. My sme neboli schopní ani len ohroziť bránku súpera. V druhej tretine sme spravili individuálne chyby, ktoré hostia nekompromisne trestali, naopak my sme opäť len vozili loptu bez efektívnej streľby. V tretej tretine sme síce skórovali, avšak do otvorenej obrany sme aj zbytočne inkasovali. Boli sme horším tímom a urobíme maximum preto, aby sa to viackrát nestalo. Ja tímu verím a úspechy sa dostavia.“

Ďakujeme, že ste nás boli podporiť znova v hojnom počte a veríme, že prídete aj nabudúci týždeň v sobotu, keď sa predstavíme na horúcej pôde mestského rivala, ATU Košice.

 
 

Za podporu ďakujeme...

Kategórie
Odkazy
Kontakt

Florbalový klub FLORKO Košice
Adresa: Užhorodská 39, 040 11 Košice
IČO: 35565781
DIČ: 2022056608
IBAN: SK77 7500 0000 0040 0271 0450