Florbalový klub Florko Košice

Darujte 2% z daní

Začali regionálne súťaže najmenších vo florbale

Dátum: 24.10.2018

 

   Počas uplynulého víkendu, sa naplno rozbehli aj regionálne ligy florbalovej mládeže. Po MEX ,JEX a tých starších z kategórií (starší žiaci a dorast) začali svoju sezónu aj tí najmenší. V novej sezóne sa upravil spôsob súťaže, v ktorej sú mužstvá v kategóriách mladšia prípravka, staršia prípravka a mladší žiaci rozdelené do dvoch skupín a každá skupina sa hrá na inom mieste. Nový systém priniesol jednoduchšiu organizáciu, výhody z časového hľadiska a menšie prestoje medzi jednotlivými kolami a teda viac zápasovej praxe pre mladých florbalistov. V každom kole odohrá mužstvo 3 zápasy systémom každý s každým a odmenený je každý jednotlivec.

 

Silné zastúpenie košickej florbalovej mládeže v regióne

O svoje prvé florbalové body zabojovali kategórie mladšej prípravky a mladších žiakov. Najmenší florbalisti sa predstavili v Košiciach, kde organizátorom 1.kola bol košický tím FK Florko Košice, a v Sabinove, kde sa o organizáciu kola postaral domáci FBC Predátor Sabinov. Staršiu kategóriu mladších žiakov hostil trebišovský klub FK Mladosť Trebišov. V každej z týchto kategórii majú veľmi silné zastúpenie práve košické kluby. Okrem spomínaného Florka to sú ATU Košice, ŠK Gama Košice, Žltý Sneh Košice a novo vznikknutý klub FRAM FBA Košice.

Záujem o florbal stále rastie

Početné výpravy a radosť detí zo športovania v týchto kategóriách je len dôkazom toho, že sa s deťmi v kluboch  dobre pracuje, a že o florbal je stále väčší záujem. Odráža sa to aj na kvalite zápasov regionálnych súťaží a atmosfére, ktorá panuje na tribúne. Preto sa už aj my tešíme na ďalšie kolá!


Výsledky všetkých zápasov si môžete prezrieť na našej stránke v kolonke "Súťaže" a následne zvolenej kategórii.

 

Fotogaléria

 

Za podporu ďakujeme...

Kategórie
Odkazy
Kontakt

Florbalový klub FLORKO Košice
Adresa: Užhorodská 39, 040 11 Košice
IČO: 35565781
DIČ: 2022056608
IBAN: SK77 7500 0000 0040 0271 0450