Florbalový klub Florko Košice

Darujte 2% z daní

Po prestávke pokračovali dve najvyššie ligy.

Dátum: 8.1.2019 Autor: Jakub Frankovič

Po dvojtýždňovej vianočnej pauze sa vo veľkom odohrali ďaľšie kolá mužskej a juniorskej extraligy. Ako sa našim chlapcom darilo?

Muži privítali doma v Multihale na krk im dýchajúci 1. FBC Trenčín. Úloha teda bola jednoznačná, obhájiť predošlé víťazstvo v Trenčíne, zvýšiť svoj náskok v tabuľke, a samozrejme udržať sa v závese za top tímami tabuľky. Nastúpili na zápas v oklieštenej zostave. Len 13 jedincov sa postavilo na hraciu plochu pri nástupe, čo znamenalo hru na dve päťky. Mužom však táto hra očividne vyhovovala, keďže sa im podarilo zvíťaziť v pomere 9:6. Zápas mal zaujímavý priebeh. Muži mohli kľudne vyhrávať oveľa väčším rozdielom, no trestuhodne zahadzovali svoje gólové príležitosti, čo znamenalo drámu. Našťastie to dotiahli do úspešneho konca a 3 body Trenčínu nedarovali. Pre SZFB komentoval Lukáš Blaško: „Na zápas sme nastúpili s nižším počtom hráčov a hrali sme na dve pätky. Prvá tretina bola z našej strany veľmi chaotická. To sa mierne zlepšilo v druhej časti, kedy sme si vypracovali veľké množstvo šancí, no nedokázali sme ich premieňať. Poslednú dvadsaťminútovku sme začali veľmi dobre a sériou gólov viac menej rozhodli zápas. Pripísali sme si do tabuľky dôležité tri body, čo bolo cieľom dnešného súboja a to sme splnili. Nakoniec si zahrali aj všetci trinásti hráči, čo je taktiež pozitívom zápasu.“
Muži sa doma najbližšie doma predstavia 18.1. v derby proti ATU Košice. Predtým budú o cenné body bojovať proti silnej Žiline. 

Tabuľka muži

Juniori nastúpili v sobotu proti Mútnemu bez ťahúňov Gricha, Hrabčáka aj Tomča. Mútne je však s dvanástimi bodmi až na ôsmom mieste tabuľky, a tak sa strata bodov nepripúšťala. Po prvej tretine to nevyzeralo najlepšie, keď chlapci prehráveli 2:1. Druhá tretina bola hektická, keďže sa skóre kolísalo z jednej strany na druhú. Aby toho nebolo málo, za stavu 3:3 Oliver Pollák strelil vlastný gól, následne zlomil hokejku a k tomu ešte dostal 5 minút + osobný trest do konca zápasu, čím to chlapcom veľmi neuľahčil. Proti strate bodov však statočne bojoval Tadeáš Kaminský, ktorý celkovo v zápase strelil 5 gólov. Po druhej tretine tak chalani vyhrávali 4:5, čo síce nebolo optimálne, no z pohľadu okolností to samozrejme brali. V tretej časti chalani zvýšili náskok na 4:8, no hráči Mútneho chceli prekvapiť za každú cenu. Podarilo sa im streliť ešte dva góly, no zápas výsledkom 6:8 skončil a my sme mali svoje 3 povinné body.

V nedeľu nás čakal zápas proti tretej Žiline, ktorá má dobrý tím. Pomôcť juniorom prišli už aj Grich a Hrabčák, ktorí v sobotu hrali mužský zápas. Dal sa teda očakávať pekný a vyrovnaný zápas, ktorý bude mať určite zaujímavé rozuzlenie. Nikto by asi nečakal, že skončí 7:2 v prospech Žiliny. Prehrali sme vysokým rozdielom zaslúžene? Opýtali sme sa Tadeáša Kaminského„Začiatok bol z našej strany dobrý. Využili sme presilovku, celkom dobre sme bránili, avšak prišli zbytočné vylúčenia a Žilina nás za to trestala. Vytvárali sme si menej šancí ako Žilina, a celkovo bol súper lepší ako my. V tretej tretine so snahou vyrovnat sme sa nechali vylúčiť na 5 minut, Žilina to využila, a v závere bolo naše doťahovanie neúspešné,“ konštatuje Tadeáš. Na otázku, čoho by sa mali vyvarovať v ďalších zápasoch odpovedal takto: „Potrebujeme popracovať na obrane, nenechávať sa zbytočne vylučovať a premieňať viac šancí, ako doteraz. Brankár F. Vaško nás držal väčšinu zápasu, ani jeden gól nebol jeho. Mame dobrý tím a druhé miesto po základnej časti by nám už nemalo újsť.

Tademu ďakujeme za rozhovor. Juniorka 11. a 19. januára pocestuje do Trenčína, aby čelil postupne 1.FBC a neskôr AS Trenčínu. Doma sa najbližšie predstaví až o mesiac v zápase proti Bánskej Bystrici. Držíme palce!

 
 

Za podporu ďakujeme...

Kategórie
Odkazy
Kontakt

Florbalový klub FLORKO Košice
Adresa: Užhorodská 39, 040 11 Košice
IČO: 35565781
DIČ: 2022056608
IBAN: SK77 7500 0000 0040 0271 0450