Florbalový klub Florko Košice

Darujte 2% z daní

Spoznajme mladšiu prípravku!

Dátum: 22.3.2018

Fotka Marosha Sabola.Naši najmenší florkáči odohrali už svoje posledné regionálne kolo a pomaly ale isto sa blížia majstrovstvá Slovenska, konajúce sa začiatkom mája v Trenčíne. Ich forma ku koncu sezóny graduje a na jej vrchol pocestujeme s čo najlepšou formou a čo najväčším odhodlaním. Stojí za tým ale veľa driny trénerov, hráčov ale aj rodičov. Vedenie sa snažilo urobiť maximum a s maximálnou kvalitou, aby naši hráči boli na úrovni tých najlepších a zároveň aby vytvorili jeden tím a spolu sa naučili ako aj vyhrávať, tak aj prehrávať. Pýtali sme sa rodičov ale aj trénerov na ich pohľad na celoročnú prácu.

 Tréneri najmladších florkáčov neskrývajú nadšenie!

Od začiatku sezóny sa mladšej prípravky ujali tréneri Martin Kátlovský a Lukáš Vrábeľ. Neskôr sa k ním pripojil aj Eduard Koval, ktorý sa stará o našich brankárov v mládežnických kategóriach. Ako hráči A-tímu, boli prísľubom čo najlepšieho zázemia a opory pre hráčov, najmä v úplných florbalových začiatkoch. Ich veľká snaha bola pravidelne ohodnotená aj odmenu v podobe stále sa zlepšujúcich zverencov. "Je to skvelé sledovať ako sa zakaždým florkáči zlepšujú. Snažia sa a florbal ich baví. To je tá najvyššia odmena pre nás, trénerov.", zhodli sa všetci traja. A pri pohľade na nadchádzajúce majstrovstvá Slovenska, povedali. "Urobíme všetko preto, aby boli naši zverenci pripravený čo najlepšie a sme si istý, že keď spoločne zabojujeme, neodídeme s prázdnymi rukami."

Tréner Lukáś Vrábeľ ešte dodal: "Dovolím si povedať po úspešnej sezóne, kedy nás čaká už len zlatý klinec v podobe majstrovstiev Slovenska, môžem skonštatovať  že chlapci a dievčatá ma veľmi milo prekvapili. Hoci začiatky nie sú nikdy ľahké podarilo sa nám s trénerom Kátlovským vytvoriť skvelú partiu hráčov, ktorý ťahajú za jeden koniec a nikdy sa nevzdávajú. No nebolo by to také ľahké, nebyť rodičov, ktorý vychovali úžasné deti, vštiepili im slušnosť, vychovanosť a morálku, takže nám už stačilo florkáčikov viac-menej  len usmerňovať a predať im naše florbalové skúsenosti. Kombináciou týchto vlastností  a neuveriteľnej chuti trénovať, hrať a vyhrávať začali náročné tréningy prinášať svoje ovocie a hru, ktorú sme predvádzali nám mohol závidieť nejeden tím. Krásne kombinácie a ukážkové brankárske zákroky zdobili hádam každý náš zápas. Hoci nie každý zápas bol výherný, bojovnosť a nasadenie nechýbali čo si s trénermi nesmierne vážime a sme na to patrične hrdí. V neposlednej rade by som veľmi pekne chcel poďakovať rodičom, ktorý ako som už spomenul vychovali úžasné deti, aj keď to bolo pre nich určite časovo náročné nosili ich na tréningy, zabezpečili potrebnú výstroj a chodili na každý turnaj či už v Košiciach alebo mimo nich a povzbudzovali nás na ceste za skúsenosťami."


Rodičia takisto môžu dať najavo svoj názor, a my sme si pre Vás pripravili tie najvýstižnejšie postrehy a odpovede na pár otázok.

Na čo sa v konečnom dôsledku pozerá je predvedená hra kolektívu. Na každý turnaj sa florkáči nesmierne tešili a takisto ani snaha nešla bokom. Pravidelne nám ukazovali čoho sú schopný a čo všetko je možné dosiahnuť bojovnosťou a zanietením pre tento šport. 
Ako by ste zhodnotili hru florkáčov? 

 • "Odohrali pekné zápasy a začínajú sa na ihrisku vidieť. Ak porovnám predchádzajuce kolá, nastalo viditeľné zlepšenie hry."
 • "Chlapci sú veľmi šikovní a nadaní. Doplácame však na slabšie úvody, nepremenené šance a relatívne slabé bránenie. Myslím si, že chlapci sú schopný poraziť akýkoľvek tím, pri dodržaní taktických pokynov. Technicky a kombinačne patria k najlepším. Podľa všetkého, sa to začne prejavovať až v staršom veku. Chýba rýchlejšie dostupovanie k hráčom, ale chápem, že deťom v takomto veku to je ťažké vysvetliť, nie to ešte naučiť."
  Uvedomujeme si, že v tejto kategórii, je najdôležitejšie aby každý hráč dostal čo najviac priestoru na ihrisku a mal tak možnosť zlepšovať sa a nie len presedieť väčšinu zápasu. 
 • "Páči sa mi, že tréneri dávajú všetkým ďeťom rovnaký čas na ihrisku. Pre deti je veľmi dôležité aby hrali. To je aj veľký rozdiel Florka oproti iným tímom."
 • "Je vidieť výrazné zlepšenie z turnaja na turnaj. Florkáči sa snažia o kombinačnú hru, podporenú taktickým myslením a obrovským oduševnením. Hrajú v každom zápase s radosťou i so srdcom a to je to najpodstatnejšie."
 • "Florkáči sa zlepšujú, naberajú skúsenosti a sebavedomie, ktoré sa ukázalo aj v uplynulom kole."
 • "Páčila sa mi hra a spolupráca medzi hráčmi"

Fotka Marosha Sabola.


Tréneri vždy vyvíjajú a usmerňujú detský talent, aby raz mohli sami hráči zúročiť skúsenosti a vedomosti. Ale nieje to len o športe. Ide aj o vzájomnú kominikáciu, pochopenie a úctu ku trénerom, ale aj spoluhráčom. Byť športovcom znamená sa podľa toho aj správať a ísť vzorom jeden druhému. To všetko sa snažíme našich zverencov naučiť a byť nie len lepšími florbalistami, ale aj ľuďmi.
Čo hovoríte na celoročnú prácu trénerov a vedenia?

 • "Vyjadrujem veľkú spokojnosť. Vidno, že sa deti na tréningy tešia. Tréneri vytvorili dobrý kolektív. Nijako sa neobviňujú, nehádajú a neosočujú sa. Práve naopak, povzbudia sa. Páčia sa mi ich tréningové jednotky, ktoré sú pravidelne obohacované o nové prvky. Zaujímavým spestrením bol zápas rodičov s deťmi. Príchod brankára mužov E. Kovala stúpla výkonnosť mladšieho brankára Tea Gaberu, ktorý bol na naších posledných turnajoch veľkou oporou."
 • "Oceňujem organizáciu tréningov a starostlivosť o deti. Takisto technickú, taktickú aj kondičnú prípavu. Len tak ďalej! Organizácia turnajov a preprava na ne. Všetko je dobre naplánované a zabezpečené."
 • "Doposiaľ sme veľmi spokojný."
 • "Vidieť pokrok u detí. Chce to zlepšiť prihrávky plus streľbu na bránu."
 • "Prácu trénerov a vedenia hodnotím pozitívne, ale vždy je čo zlepšovať."
 • "Mladí tréneri si zaslúžia veľkú pochvalu! Nielenže dokázali v deťoch vzbudiť naozajstnú vášeň pre tento šport, ale nezištným prístupom ich učia spoznávať aj iné dôležité hodnoty. Zodpovednosť za kolektív, spolupatričnosť, vytrvalosť, či empatia patria už do mentálnej výbavy každého malého florkáča. Mega posun je zreteľný aj vo florbalovom umení detí. Aký to rozdiel oproti vlaňajšku..."
 • "Som spokojná, no tréner by mal mať niekedy na zreteli, že trénuje stále "len deti"."

Fotka Marosha Sabola.


Základným predpokadom úspechu je zlepšovanie sa. To isté platí aj pre trénerov a vedenie klubu. Ak chceme aby boli naši hráči čo najlepší, musia byť aj tí nad nimi práve tými nalepšími. 
Čo by sa mohlo do budúcnosti zlešiť v práci s mládežou?

 • "Uvítala by som plaváreň, ako u starších florkáčov."
 • "Na začiatku sezóny sme sa potýkali s nedostatkom hráčov. Ku koncu sezóny sa to trošku rozrástlo. Asi na to malo vplyv množstvo florbalu v televízii. Možno by to chcelo do budúcnosti urobiť nejaký aktívnejší nábor."
 • "Možno by stálo za úvahu do budúcna zriadiť "florbalovú" triedu (napr. už od 3. ročníka ZŠ) a tak cielene podchytiť a rozvíjať talent pre tento krásny šport u čo najväčšieho počtu detí."
 • "Možno viaz trpezlivosti a lepšiu komunikáciu s deťmi."
 • "V podstate pokračovať v rozvoji dobrých vzťahov, aby sa tešili a užívali si hru ako doposiaľ. Myslím si, že športový  klub má dobre rozpracovaný systém prípravy. Môžeme už len popriať chuť do tréningov."

Fotka Marosha Sabola.


Naších 12 malých hrdinov

Túto mladú a úžasnú partiu tvorí aj brankár Adam Teo Gabera, hráči Kryštof Gabera, Daniel Wantruba, Miroslav Slivko, Adamko Kravec, Damián Bado, Emka Bačišinová, Braňo Palocsany, Oliver Sabol, Richard Micenko, Maxim VrábeľIvanka Butkovičová a tréneri Martin Kátlovský, Lukáš Vrábeľ a Eduard Koval.

Fotka Marosha Sabola.

Viac o poslednom kole sa môžete dočítať aj TU.
Fotogalériu posledného regionálneho kola nájdete TU.

 
 

Za podporu ďakujeme...

Kategórie
Odkazy
Kontakt

Florbalový klub FLORKO Košice
Adresa: Užhorodská 39, 040 11 Košice
IČO: 35565781
DIČ: 2022056608
IBAN: SK77 7500 0000 0040 0271 0450