Florbalový klub Florko Košice

Darujte 2% z daní

Florko na Prague floorball cup.

Dátum: 11.1.2019

Pred týždňom vycestovalo družstvo Mladších žiakov FK Florko Košice na medzinárodný turnaj Prague Floorball Cup 2019 (04.-06.01.2019), ktorý sa konal v Prahe. Náš tím reprezentujúci klubové farby sa predstavil v kategórii B06 - Boys 06 (rok narodenia 2006 a mladší) s možnosťou uplatniť dve ročníkové výnimky (rok narodenia 2005). Trénerský tandem Mgr. Patrik Pelegrín a Mgr. Martin Kopejtko mal k dispozícii takmer kompletnú kostru doplnenú o dve ročníkové výnimky (15+2), avšak s mužstvom kvôli zraneniu nemohol vycestovať kapitán Martin Liško.

Florkáči sa predstavili v skupine č. 4 spoločne s českými súpermi FAT PIPE Start98 Pr-Ku Yellow, FBS Olomouc 06 a FBC Sternberk. Prvým vyzývateľom bol tím FBS Olomouc 06, ktorý sa síce dostal do vedenia (2:0), ale do konca zápasu bolo gólové manko zmazané a Florko dosiahlo na turnaji prvú výhru (2:3). Následne v druhom zápase chceli oranžovo-čiernych o body obrať FAT PIPE Start98 Pr-Ku Yellow, ale po vyrovnanom priebehu a množstve nevyužitých šancí Flokáčov sa body museli spravodlivo rozdeliť (2:2). Posledné meranie síl proti FBC Sternberk znamenalo taktiež aj súboj o skupinové prvenstvo, ktoré chceli oba celky získať vo svoj prospech. Výborná defenzíva Florka vs. konštruktívna ofenzíva Sternberku. Aj tak by sa dal charakterizovať priebeh duelu, v ktorom sa zrodila neobvyklá remíza (0:0). Súperovi stačila na víťazstvo v skupine aj remíza, a tak bolo o konečnom poradí rozhodnuté, keď do PLAY-OFF "A" postúpili z 1. a 2. pozície Sternberk resp. Florko a do PLAY-OFF "B" zostúpili z 3. a 4. pozície Olomouc resp. Kunratice.

 

Vzhľadom na skupinové umiestnenie muselo Florko zabojovať o postup do ďalšej fázy turnaja v 1/16-finále proti ACEMA Sparta Praha B06 red. Začiatok sa niesol v opatrnom duchu a obaja aktéri zvolili vyčkávaciu taktiku. Následne však Sparta vzala opraty boja na svoje hokejky a po sérii využitých šancí nám po prvom polčase odskočila na rozdiel dvoch gólov (0:2). Oranžovo-čierni sa však nevzdávali a vsadili všetky karty na ofenzívu. Taktika sa vyplatila, keď sme súpera dokázali prekvapiť po rýchlych brejkoch a stav bol opäť vyrovnaný (2:2). V záverečnej fáze zápasu sa však ukázalo väčšie množstvo skúseností v spojitosti s vyššou hernou kvalitou na českom florbalovom trhu a Sparta nakoniec pretlačila víťazstvo na svoju stranu (2:5).

Florko sa síce po zápase s turnajom rozlúčilo a obsadilo v konkurencii 40 družstiev 17.-20. miesto, ale napriek tomu realizačný tím v zložení Patrik Pelegrin, Martin Kopejtko a Andrea Kopejtková vyjadril s turnajom spokojnosť resp. prevládali pozitívne reakcie. Po vyjadrení oboch trénerov môžeme konštatovať, že podobná konfrontácia na medzinárodnej úrovni môže z dlhodobého hľadiska po môcť nielen zúčastnenej kategórii, ale taktiež bude prioritou zakomponovať v rámci zahraničných turnajov aj všetky ostatné mládežnícke tímy FK Florko Košice.

V závere by ešte chcel realizačný tím poďakovať všetkým rodičom a rodinným príslušníkom, ktorí sa turnaja taktiež zúčastnili a boli počas celej doby našim ďalším hráčom na tribúnach športových hál Hamr Braník a Krč.

Družstvo MŽ FK Florko Košice reprezentovali: Králik Adam - G, Voronin Mikita - G, Matúš Filip, Chovanec Damián, Kopejtko Samuel, Berezňanin Michal, Andrejko Michal, Havrila Samuel, Prevužňák Marco, Doša Alex - C, Havrila Martin, Hrabovský Matej, Hrabovská Daniela, Stano Šimon, Szabari Michal, Pustai Oliver a Majoroš Michal.

Fotogalériu si môžete pozrieť nižšie.

 
 

Za podporu ďakujeme...

Kategórie
Odkazy
Kontakt

Florbalový klub FLORKO Košice
Adresa: Užhorodská 39, 040 11 Košice
IČO: 35565781
DIČ: 2022056608
IBAN: SK77 7500 0000 0040 0271 0450