Florbalový klub Florko Košice

Darujte 2% z daní

Bronzový Göteborg! Z prestížneho turnaja Gothia Innebandy Cup doniesol dorast bronz!

Autor: Pavol Popovec

GOTHIA INNEBANDY CUP 2023 sa do histórie nášho klubu zapísal bronzovými písmenami! 

Zverenci Patrika Pelegrina v kategórii B16 okúsili, počas turnaja, pocit prehry len raz. Až v semifinále ich zdolal víťaz kategórie z českého Kladna. Chlapci počas celého turnaja podávali kvalitné, koncentrované a zodpovedné výkony a vy ste ich cestu mohli sledovať na našich sociálnych sieťach. Nechýbala podpora rodičov, fanúšikov a pani učiteliek zo Súkromnej strednej športovej školy na Užhorodskej. Ani dlhá a náročná cesta cez pol Európy nezanechala na chlapcoch výrazné stopy únavy a na ihrisku aj mimo neho vzorne reprezentovali naše farby. 

Okrem zápasov a skvelej atmosféry si užili rôzne doplnkové aktivity, aktívny odpočinok, návštevu najväčšieho florbalového obchodu sveta alebo si vyskúšali tvrdosť a rýchlosť svojej streľby. 

Tímový duch a nasadenie ich dostalo až na bronzový stupienok a tento turnaj sa do histórie nášho klubu už navždy zapíše bronzovým písmom. Bolo to parádne švédske dobrodružstvo! 


Bronzová partia! 


Celý turnaj zhodnotil tréner Patrik Pelegrin: 

Myšlienku absolvovať turnaj Gothia Cup 23 ako jedno z najprestížnejších mládežníckych podujatí som dostal pri plánovaní ročného tréningového cyklu pre kategóriu Dorastencov, ktorú mám na starosti nielen v klube, ale aj v prepojení na Regionálnu florbalovú akadémiu Košice na Súkromnej strednej športovej škole.

Z vlastnej skúsenosti viem, že práve medzinárodná konfrontácia ma posúvala v kariére po všetkých stránkach vždy o level vyššie a práve tento prežitok som chcel dopriať aj mojim chalanom. Aj napriek medailovému úspechu sme si počas turnaja dávali krátkodobé ciele s víziou odohrať čo najvyšší počet kvalitných zápasov, #stepbystep. Bolo veľmi poučné a obohacujúce nielen pre mňa ako trénera, ale aj pre chalanov, že sme počas siedmich zápasov prežili nielen vzostupy a pocity radosti z cenného kovu, ale predovšetkým aj zostupy, z ktorých sme sa navzájom poučili a budeme na nich spoločne naďalej pracovať. Vrchol turnaja bol 1/4-finálový zápas proti favoritovi turnaja Öjaby Sport IBK, kde hrala proti nám celá hala a napriek tomu sme dokázali uspieť po skvelom tímovom výkone. Negatívom bol fakt, že sme na mobilizáciu síl pred semifinále mali minimum času (4 hod. spánku) a aj to bol jeden z dôvodov prečo sme neskoršiemu víťazovi z Kladna podľahli 1:2. Pre úspech treba na sebe tvrdo pracovať, a tak verím, že bronz bude pre celý tím motiváciou do ďalšej fázy sezóny. Chalani sa vďaka ceste na sever Európy naučili nielen zodpovednosti voči sebe samým, ale predovšetkým voči tímu ako celku 🙂

Ďakujem za spoluprácu celému tímu a vedúcemu družstva Jurajovi Čekanovi st., resp. klubu Florko Košice, sprostredkovateľskej agentúre (zucastnise.cz), ktorej šéfuje Jirko Jakoubek a samozrejme za podporu od prítomných fanúšikov a hlavne rodičom, vďaka ktorým sme sa GIG 23 mohli zúčastniť.V mene klubu FK Florko Košice celému tímu gratulujeme, ďakujeme za výbornú reprezentáciu klubu a už teraz sa tešíme na ďalšie podobné akcie, ktoré dávajú zážitky, skúsenosti a najmä radosť celej oranžovo-čiernej florbalovej rodine.  

 
 

Dotácia od mesta Košice pre rok 2023

 

Ďakujeme mestu Košice za poskytnutie dotácie pre náš klub za rok 2023 vo výške 7241 eur. 

Kategórie
Odkazy
Kontakt

Florbalový klub FLORKO Košice
Adresa: Užhorodská 39, 040 11 Košice
IČO: 35565781
DIČ: 2022056608
IBAN: SK77 7500 0000 0040 0271 0450