Florbalový klub Florko Košice

Darujte 2% z daní

Výnimočný piatkový tréning florbalistov z SŠG. Zavítal k nim tréner Jan Holovka!

Dátum: 16.3.2018

Pre florbalistov zo Súkromného športového gymnázia, na Užhorodkej 39, to dnes nebol len obyčajný a rutinný piatkový tréning. Dnes ich pod svoje krídla vzal tréner A mužstva FK Florko Košice a zároveň aj tréner Poľskej reprezentácie mužov, Jan Holovka. 

Viac o trénerovi Holovkovi sa dočítate aj TU.

"Prišiel som do Košíc tentoraz o deň skôr, keďže ako učiteľ v Ostrave mám jarné prázdniny. Od včera sa s mužmi pripravujeme na 3. zápas play-off proti AS Trenčín a tak som prijal ponuku vedenia Súkromného športového gymnázia zavítať medzi mladých florbalistov a urobiť im modelový tréning."

Trénera Holovku nadchla aj práca s mládežou a jej široký káder na škole. Živo sa zaujímal o to, ako prebieha športová príprava, v akom rozsahu a akým spôsobom. Ocenil ako aj šikovnosť hráčov, tak aj pestrosť tréningov, ponúkanu na gymnáziu. "Som veľmi milo prekvapený veľkým počtom florbalistov koncentrovaných na športovom gymnáziu a tiež ich zručnosťami. Všestranná športová príprava s dôrazom na všeobecnosť s hodinami, gymnastiky, atletickej prípravy a plávania je to najdôležitejšie, čo deti v tomto veku potrebujú pre akýkoľvek šport," zdôraznil Holovka. 

Pán tréner odviedol celú hodinu športovej prípravy - špecializácia florbal v Multihale, čím nesporne prispel svojím prístupom k ešte väčšej chuti mladých florbalistov ďalej sa zdokonaľovať v tejto krásnej hre, za čo mu nesmierne ďakujemea držíme palce do ďalších bojov v play-off!

Ak máte záujem sa dozvedieť o Súkromnom športovom gymnáziu viac, navštívte ich oficiálnu stránku TU.

 

 
 

Za podporu ďakujeme...

Kategórie
Odkazy
Kontakt

Florbalový klub FLORKO Košice
Adresa: Užhorodská 39, 040 11 Košice
IČO: 35565781
DIČ: 2022056608
IBAN: SK77 7500 0000 0040 0271 0450